Strona główna autogaz, instalacje lpg naprawy powypadkowe, mechanika blacharstwo, lakierowanie certyfikaty galeria kontakt

AutoPorady

Artykuły

Rejestracja samochodu z instalacją LPG

Olej do silników zasilanych LPG

6 i 8 cylindrów na gaz

Oszczędnosci przy jeździe na gaz. Czy gaz zdrożeje?!

 

 

 

 

 

 

Czy warto stosować specjalny olej do silników na LPG?

Ponieważ konkurencja na rynku olejów jest dość spora, producenci prześcigają się w coraz nowszych pomysłach i rozwiązaniach, jednak ich oferta w tej dziedzinie to raczej chwyt markietingowy, zatem zastosowanie takiego typu oleju na pewno nie zaszkodzi, warto się jednak zastanowić, czy warto wydawać więcej pieniędzy, ponieważ może się okazać, że także nie się nie zmieni, a każdym razie nie wpłynie w wyczuwalny sposób na pracę silnika. Zasilanie gazem nie wpływa ujemnie na prace silnika, ani nie przeszkadza zwykłemu olejowi.
Jedyną różnicą w przypadku silników zasilanych gazem może być nieco wyższa temperatura spalania ładunku w cylindrze. Specjaliści z branży olejowej podkreślają jednak, że wystarczy zastosowanie w takiej sytuacji przynajmniej oleju półsyntetycznego, a nie jest konieczne kupowanie jakiegokolwiek oleju przeznaczonego specjalnie do silników zasilanych LPG.

 

 

 

 

 

 

 

Tczew, Malbork, Starogard Gdański, Pelplin, Sztum, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Skarszewy,

lukas strony internetowe Pytania? 507 187 107                Naprawy powypadkowe - blacharstwo, lakiernictwo mechanika

Znaki towarowe należą do ich właścicieli, użyto ich w celach informacyjnych.

© 2004-2010 by L LUKAS dla Autocaros'89 Tomasz Przybysz ZUH Wszelkie prawa zastrzeżone