Strona główna autogaz, instalacje lpg naprawy powypadkowe, mechanika blacharstwo, lakierowanie certyfikaty galeria kontakt

AutoPorady

Artykuły

Rejestracja samochodu z instalacją LPG

Olej do silników zasilanych LPG

6 i 8 cylindrów na gaz

Oszczędnosci przy jeździe na gaz. Czy gaz zdrożeje?!

 

 

 

 

 

Jak obliczyć oszczędności?

Sposób obliczenia oszczędości przedstawia poniższy algorytm. Wykonanie tych prostych obliczeń pozwoli Tobie, sprawdzić jak szybko zwróci się koszt inastalacji autogazu.

W większości przypadków koszt założenia instalacji LPG zwraca się już po około pół roku!

Czy gaz zdrożeje?

Co róż (od kilku lat) słyszy się o planowanych podwyżkach autogazu. Na twarzach  korzystających wyłącznie z paliwa benzynowego maluje się wówczas uśmiech wywołany samozadowoleniem. Ponieważ wielu klientów także pyta nas o tę sprawę, wszystkie auta naszych pracowników zasilane są także autogazem -  my także chcemy jeździć tanio, postanowiliśmy wyjaśnić tę sprawę. Temat zainteresuje na pewno także 2 mln kierowców, których auta zasilane są LPG.

,,Podwyżki gazu" dotyczą zazwyczaj gazu ziemnego, a nie propan butanu wykorzystywanego do zasilania samochodów. Podawane w mediach informacje to często wynik niekompetencji redaktorów, którzy nie potrafią tego odróżnić - ich samych stać jeździć na benzynie:) Gaz LPG drożeje nieznacznie (ok. 10 gr/l) co roku na zimę. Jest to wynik dodawania specjalnych substancji do jego składu. Po okresie zimowym ceny spadają. Po trzecie podwyżki LPG jeżeli już są prawie zawsze mniejsze niż podwyżki benzyny i ON. Dowód? Sprawdziliśmy ceny paliw na początku zeszłego roku - litr benzyny (Pb95) - 3,65 ; litr LPG 1,90 (ceny z dnia 5.01.2007)  Aktualne ceny: Benzyna - 4,68 (różnica - 1,03 zł); LPG - 2,23 (różnica - 0,33 zł). Przy uwzględnieniu, że gazu pali się 10 - 15% więcej i tak zyskujesz więcej niż połowę. Aby jazda na gazie przestała się opłacać ceny musiałyby poszybować w górę to 4,10 zł/litr, a cena benzyny pozostać bez zmian. Jasno więc widać że instalacja szybko się zwraca, a przeglądy stanowią minimalny procent zysków.

Oczywiście jeżeli ktoś uparcie twierdzi że benzyna bardzo stanieje, a cena gazu niemal się podwoi może nie zakładać instalacji.

 

 

Tczew, Malbork, Starogard Gdański, Pelplin, Sztum, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Skarszewy,

lukas strony internetowe Pytania? 507 187 107                Naprawy powypadkowe - blacharstwo, lakiernictwo mechanika

Znaki towarowe należą do ich właścicieli, użyto ich w celach informacyjnych.

© 2004-2013 by L LUKAS dla Autocaros'89 Tomasz Przybysz ZUH Wszelkie prawa zastrzeżone